Ciekawe eliminacje na 100 metrów st. dowolnym

Najbardziej interesującym wydarzeniem poniedziałkowych kwalifikacji były rywalizacja na 100 metrów kraulem.

Wśród pań najlepsza okazała się Katarzyna Wilk, która uzyskała czas 56,55 s. i drugą Aleksandrę Urbańczyk-Olejarczyk wyprzedziła o 0,65 s. Trzecia na mecie pojawiła się Anna Dowgiert. Zawodniczka Śląska Wrocław przepłynęła dystans stu metrów w 57,31 sekundy.

Ciekawie było także u mężczyzn, ponieważ z rywalizacji wycofali się Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski. Pod nieobecność obu utytułowanych pływaków Floating Arenę przejęli na tym dystansie młodsi zawodnicy.

Bezkonkurencyjny okazał się Jan Świtkowski, który jako jedyny złamał barierę pięćdziesięciu sekund i dopłynął do mety z czasem 49,95 s. Drugie miejsce przypadło w udziale Bartoszowi Piszczorowiczowi z Włókniarza Kalisz (50,38 s.). Uzyskany czas było o 0,60 s. lepszy niż minimum na juniorskie mistrzostwa Europy, które odbędą się w tym roku na Węgrzech. Trzecie miejsce zajął Jan Hołub (50,62 s.), a czwarty finiszował Kacper Majchrzak (50,69 s.).

Kolejne emocje już w sesji finałowej, tym razem wyjątkowo, bo od godziny 16:00. Po przyznaniu medali w ostatnich dziesięciu kategoriach nastąpi krótka ceremonia zakończenia mistrzostw.

Do zobaczenia na trybunach Floating Areny!