Kawęcki zdetronizowany w eliminacjach

Poranne kwalifikacje, oglądane z trybun Floating Areny przez liczne grono kibiców, stanowiły świetną zapowiedź drugiego dnia Głównych Mistrzostw Polski w Pływaniu.

Zdecydowanie najciekawiej było w wyścigach na 200 metrów stylem dowolnym. W ostatniej z piętnastu serii wystartowali między innymi Rafał Bugdol, Mateusz Arndt, Kacper Majchrzak, Filip Zaborowski i Kacper Klich. Cała piątka popłynęła na tyle szybko, że zakwalifikowała się do popołudniowych finałów, a różnica czasowa między pierwszym i trzecim zawodnikiem z tego grona wynosiła zaledwie 0,03 s.

  1. Kacper Majchrzak (1:50,61)
  2. Kacper Klich (1:50,63)
  3. Mateusz Arndt (1:50,64)

Oprócz wspomnianej piątki w sesji finałowej zobaczymy też między innymi Pawła Wernera – jedynego pływaka, który złamał w eliminacjach czas 1:50 (1:49,24) oraz jego imiennika – Pawła Korzeniowskiego (1:50,26).

Małą niespodzianką zakończył się natomiast kwalifikacyjny wyścig na 100 metrów stylem grzbietowym u mężczyzn, gdzie Radosław Kawęcki (55,39) przegrał walkę o pierwsze miejsce z Tomaszem Polewką (55,08). Inaczej było za to w rywalizacji pań, gdzie faworyzowana Alicja Tchórz po raz kolejny podczas tych mistrzostw udowodniła, że do Szczecina przyjechała w bardzo dobrej formie. Zawodniczka Juvenii Wrocław okazała się najlepsza na tym dystansie i dzięki czasowi 1:03:56 o 0,19 s. wyprzedziła drugą Agatę Naskręt.

Czekamy teraz na wielkie emocje w popołudniowej sesji finałowej. Do zobaczenia o godzinie 17:00!