Świetne eliminacje Nogaj, Czerniak walczy z chorobą

17-letnia Paulina Nogaj zdominowała kwalifikacje na 100 metrów stylem motylkowym kobiet. Zawodniczka Wodnika Radom przepłynęła ten dystans w czasie 1:00,59 i wyprzedziła drugą Katarzynę Kołodziej (1:02,03) o niemal półtorej sekundy. W finale wystąpi także Anna Dowgiert, która w eliminacjach uzyskała szósty wynik (1:03,17).

Wielkich emocji spodziewano się natomiast po wyścigu panów na tym dystansie. O jak najlepsze miejsca przed finałowym startem mieli się bić między innymi Konrad Czerniak, Michał Poprawa, Jan Świtkowski i Paweł Korzeniowski. W walce o medale zobaczymy jednak tylko dwóch ostatnich. Poprawa zakończył kwalifikacje na jedenastym miejscu, a Czerniak przegrał walkę z chorobą.

Nie wiadomo na razie czy niedyspozycja zdrowotna wykluczy utytułowanego zawodnika AZS AWF Katowice z dalszego udziału w mistrzostwach. – Na tę chwilę wygrywa choroba i Konrad nie był gotowy, aby wystąpić w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym. Zobaczymy, jak będzie się czuł później i wtedy zapadną decyzje dotyczące jego dalszych występów w Szczecinie – mówi klubowy trener.

Najlepszym rezultatem podczas kwalifikacji okazał się osiągnięty przez Maksymiliana Zgierskiego czas 53,84 s. Wspomniany Świtkowski był drugi (54,00 s.), a Korzeniowski czwarty (54,27 s.).