Szczecin i Floating Arena

Miasto Szczecin od wielu lat konsekwentnie realizuje strategię unowocześniania stolicy województwa zachodniopomorskiego. Jedną z licznych ostatnich inwestycji, działających na korzyść promocji oraz rozwoju miasta, jest niewątpliwie budynek Floating Areny.
Obiekt, mieszczący się przy ulicy Wąskiej, jest usytuowany w samym sercu Szczecina – bardzo blisko Urzędu Miejskiego, Jasnych Błoni i parku Kasprowicza, co czyni tę lokalizację niezwykle atrakcyjną nie tylko dla mieszkańców, ale i wszystkich gości, którzy odwiedzają Szczecin.
Basen olimpijski, który posiada dziesięć torów pływackich o długości 50 metrów, jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w całej Polsce. W skład kompleksu basenowego wchodzą również szatnie, pomieszczenia dla prasy oraz ratowników, siłownia, sauna, 25-metrowa kryta pływalnia, basen wioślarski oraz trybuny, które mogą pomieścić niemal dwa tysiące widzów.
Floating Arena spełnia wszystkie międzynarodowe wymogi i z powodzeniem może być wykorzystywana jako arena zmagań podczas imprez sportowych najwyższej rangi. Największym dotychczasowym wydarzeniem w historii szczecińskiego obiektu były Mistrzostwa Europy w Pływaniu, które w stolicy Pomorza Zachodniego obyły się w roku 2011.
Pod koniec maja 2015 r. Szczecin oraz Floating Arena stały się natomiast gospodarzami Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Impreza okazała się wielkim sukcesem, zawodnicy toczyli emocjonujące boje o medale, a basenowe trybuny często wypełniały się niemal do ostatniego krzesełka.
W dniach 27-30.05.2016 szczeciński obiekt znów stanie się stolicą krajowego pływania i ponownie będziemy gościć w naszym mieście najlepszych polskich zawodników, którzy wezmą udział w najistotniejszej krajowej imprezie sezonu.