Złoto Zaborowskiego i Baranowskiej, rekord Polewki

Trzeci dzień Głównych Mistrzostw Polski w Pływaniu przyniósł nam kolejne medalowe rozstrzygnięcia. Jednym z nich było – ku wielkiej radości szczecińskich kibiców – złoto, wywalczone przez Filipa Zaborowskiego na 400 metrów stylem dowolnym.

Zawodnik MKP Szczecin rano oszczędzał siły i eliminacje zakończył na piątym miejscu. Strategia okazała się właściwa, bo w popołudniowych finałach Zaborowski wykrzesał z siebie więcej energii, poprawił kwalifikacyjny czas o ponad siedem sekund i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium.

Powody do radości miał dziś także Tomasz Polewka, który pokonał Radosława Kawęckiego na 50 metrów stylem grzbietowym i ustanowił nowy rekord Polski na tym dystansie (24,72 s.). Innymi zwycięzcami trzeciego dnia zawodów zostali między innymi Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, Jacek Arentewicz i Paulina Nogaj, która na ostatnich metrach wyścigu w stylu motylkowym wyprzedziła Annę Dowgiert. W przedostatnim wyścigu (200 metrów stylem zmiennym) pewnie triumfowała dobrze znana szczecińskiej publiczności Katarzyna Baranowska.

Kolejne emocje związane z Głównymi Mistrzostwami Polski w Pływaniu już w poniedziałek. Sesja eliminacyjna rozpocznie się o godzinie 9:00, a sesja finałowa o 16:00, czyli o godzinę wcześniej niż miało to miejsce w przypadku poprzednich dni. Krótka ceremonia zakończenia imprezy została zaplanowana na 18:30.